Ano
Ne

JE VÁM VÍCE NEŽ 18 LET?

 

 

Pivovar Ferdinand s.r.o. dodržuje platný zákon o regulaci reklamy. Proto žádáme osoby mladší 18 let, aby nevstupovaly na naše internetové stránky.

Děkujeme za pochopení.

Aktuality a tiskové zprávy

Den otevřených dveří v Pivovaru Ferdinand a vzpomínkové akce na počest Františka Ferdinanda d´Este

V sobotu 31. května 2014 v Benešově vypukne velkolepá vzpomínková akce 100 let od atentátu na Františka Ferdinanda d‘Este. Zažijete příjezd samotného arcivévody, prohlídku zámku Konopiště, výcvik kavalérie u kasáren, lidovou veselici, ale třeba i inspekci pivovaru. Pít se bude na smutek hlavně černé pivo. Jak jinak než Ferdinand.

Od smrti arcivévody Františka Ferdinanda letos uplyne už 100 let. Se svou ženou Žofií z Hohenbergu zahynul rukou atentátníka Gavrila Principa 28. června 1914 v Sarajevu. Tragická událost byla jednou z příčin první světové války. Ale jaký vlastně byl František Ferdinand, následník rakousko-uherského trůnu? Voják, lovec, manžel, ale také majitel konopišťského panství a benešovského pivovaru.

Mnoho otázek z historie zodpoví vzpomínkové akce, které u příležitosti výročí jeho tragické smrti připravuje město Benešov ve spolupráci s partnery. Až do konce listopadu se uskuteční výstavy, besedy, pietní shromáždění a mše. A jedním z vrcholů bude 31. května právě mezinárodní setkání klubů vojenské historie nazvané Mým národům 1914 – Benešov 2014, které by nemělo ujít vaší pozornosti. Již tradičně se v tyto dny bude v rámci akce pít hlavně černé pivo. Na smutek a na Ferdinanda.

V rámci výročí atentátu také po druhé v tomto roce vyrazí 30. srpna z nádraží Praha-Braník nostalgický historický parní vlak Ferdinand, který má cílovou stanici na zámku Jemniště. Ten, kdo by chtěl, může vystoupit v Benešově a po předchozí rezervaci navštívit Pivovar Ferdinand. V každém vlaku bude opět zařazen bufetový vůz, kde se bude točit Ferdinandova jedenáctka nebo točená malinovka Ferdináda.

Znalci piva a historie budou moci přijít do pivovaru i tento  pátek 30. května na Den otevřených dveří. Zkušení pivovarníci nabídnou návštěvníkům exkurzi do hlubin skutečného piva, degustaci svých prémiových ležáků a prohlídku pivovarských budov.

Více na  www.pivovarferdinand.cz nebo www.benesov-city.cz

28.5.2014

Seznam akcí

9.9.2017 Pivovarské slavnosti 2017

Tradiční Pivovarské slavnosti.

Začátek ve 12. hodin.

 

Zobrazit vše

Aktuality a tiskové zprávy

Nové pivo Ferdinand s přeškrtnutým klasem

Benešovský pivovar Ferdinand si nadělil ke 120. výročí od svého vzniku nový druh piva. Od června zařadí do sortimentu bezlepkové pivo, které je už devátým „bratrem“ v řadě skutečných piv. Je tak třetím tuzemským pivovarem, který vaří pivo bez lepku- glutenu. Výrobek patří do licenčního systému ELS, který je jednotný ve všech evropských zemích.

Pivovar získal vzácné deputátky

Benešovský pivovar Ferdinand získal žetony, které dostávali zaměstnanci pivovaru za první republiky jako deputát. Za jeden „poukaz“ si vyzvedli litr piva. Hodnota mincí může dnes znamenat jen pár stokorun, ale pro samotný pivovar má cenu velkou, především historickou.

Sedm Kulí z Benešova dostane Top Delikatesu

Benešov: Letos v pořadí 19. ročník veletrhu GastroFair Víno&Delikatesy, který se uskuteční ve dnech 26. – 28. 4. 2016 na pražském Výstavišti, představí během tří dnů největší expozici vín, destilátů a dalších nápojů včetně pochutin z „nových“ zemí Evropské unie. Pestrou nabídku doplní také točené pivo Ferdinand z Benešova.

Zobrazit vše